FA | EN | AR
يکشنبه ٠١ بهمن ١٣٩٦
جمع بازديدكنندگان امروز: 138
جمع بازديدها تاكنون: 234432


دستورالعمل‌های ابلاغ شده در حوزه سقط درمانی محدود کننده است

مدیرکل پزشکی قانونی استان آذربایجان غربی با اشاره به محدودیت‌های دستورالعمل‌های ابلاغ شده در حوزه سقط درمانی گفت: دستورالعمل‌هایی که در حوزه سقط درمانی به سازمان پزشکی قانونی استان‌ها ابلاغ می‌شود بسیار محدود کننده است در صورتی که در مواردی نیازمند عملکرد متفاوت از دستورالعمل‌های ابلاغی هستیم.

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل سازمان پزشکی قانونی کشور دکتر رسول روشنی در حاشیه ششمین همایش سراسری طب و قضا اظهار کرد: همایش‌های طب و قضا آموخته های بسیاری برای مدیران ارشد پزشکی قانونی و قضات دادگستری استان‌ها دارد در این همایش نیز چالش‌های موجود در حوزه‌های سرایت، حرج مادر و تصادفات ساختگی مورد بررسی قرار گرفته و راهکارهای مناسب ارائه می‌شود.

وی افزود: این راهکارها در انتهای همایش جمع‌بندی شده و سپس به صورت دستورالعمل برای مجموعه پزشکی قانونی ارسال شده تا آن‌ها در راستای برطرف کردن مشکلات موجود در حوزه‌های سرایت، حرج مادر و تصادفات ساختگی از این دستورالعمل‌ها استفاده کنند.

مدیرکل پزشکی قانونی استان آذربایجان غربی با بیان اینکه محور همایش طب و قضا در استان آذربایجان غربی سقط درمانی و حرج بوده است، مطرح کرد: در این استان پس از اعلام محورهای همایش هشت گروه شامل کارشناسان پزشکی عمومی و فقهای قوه قضایه تشکیل داده شد.

وی ادامه داد: در کارگروه‌های تشکیل شده در استان آذربایجان غربی پس از بررسی مسائل مختلف در یافتیم که اگر زمان تعیین شده برای سقط درمانی تغییر و افزایش یابد و ملاک تشخیص حرج مادر شخصی و نوعی شود بسیار مطلوب‌تر بوده و در این راستا دو مقاله برای دبیرخانه همایش ارسال شده است که یکی به عنوان سخنران و یکی به عنوان پوستر انتخاب شده است.

روشنی از محدودیت‌های دستورالعمل‌های ابلاغ شده به استان‌ها یاد کرد و گفت: دستورالعمل‌هایی که در حوزه سقط درمانی به سازمان پزشکی قانونی استان‌ها ابلاغ می‌شود بسیار محدود کننده است در صورتی که در مواردی نیازمند عملکرد متفاوت با دستورالعمل‌های ابلاغی هستیم.

 Facebook  Twitter  Friend Feed  Delicious  Google Reader ارسال به شبکه‌های اجتماعی
تاریخ انتشار: ٠٥:٥٢ -1396/08/03 کد مطلب :٢٩٩٩٩
  نسخه چاپي

خروج

راهنمای نویسندگان

تاریخ های مهم

گزارش تصویری روز نخست ششمین همایش سراسری طب و قضا

اخبار همایش
نشانی: تهران، ضلع جنوبی پارک شهر، خیابان بهشت، کدپستی: 1114795113
تلفن: 4-55609071، دورنگار: 55608003، تلفن گویا: 55606061
پیام کوتاه: 20001372 ایمیل: info@lmo.ir‬