FA | EN | AR
يکشنبه ٠١ بهمن ١٣٩٦
جمع بازديدكنندگان امروز: 140
جمع بازديدها تاكنون: 234434


در همایش طب و قضا مسائل چالشی و مورد ابهام بررسی می شود

مدیرکل پزشکی قانونی استان گیلان با اشاره به پیشرفت‌های کیفی همایش نسبت به دروره‌های قبل گفت: در همایش طب و قضا اساسا مسائلی مورد تحلیل و بررسی قرار می‌گیرد که مورد چالش و ابهام است.

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل سازمان پزشکی قانونی کشور دکتر مهدی قربانی ثمین در حاشیه ششمین همایش سراسری طب و قضا در قم به بیان اقدامات صورت گرفته در استان گیلان در راستای محور‌های همایش طب و قضا پرداخت و گفت: باتوجه به برگزاری ششمین همایش طب و قضا، سازمان پزشکی قانونی استان گیلان کارگروه‌ها و جلسات تخصصی را با حضور پزشکان قانونی و قضات به منظور بررسی محورهای همایش برگزار کرد.

وی با بیان این‌که در استان گیلان بیش از 50 ساعت کارگروه‌ تخصصی برگزار شد، افزود: باتوجه به ماده ۹۱ قانون مجازات اسلامی، در این کارگروه‌ها، موضوع کمال عقل که یکی از محورهای همایش بود، مورد بررسی قرار گرفت و در نهایت‌ نیز گزارش‌های این جلسات در قالب دو مقاله به دبیرخانه همایش ارسال شد.

مدیرکل پزشکی قانونی استان گیلان با اشاره به پیشرفت‌های کیفی همایش نسبت به دروره‌های قبل گفت: در همایش طب و قضا اساسا مسائلی مورد تحلیل و بررسی قرار می‌گیرد که دارای چالش‌ها و ابهامات هستند و مشکلاتی را ایجاد می‌کنند.

وی با بیان این‌که نظرات و کارشناسی‌های پزشکان قانونی در نهایت منجر به صدور حکم می‌شود گفت: نظرات کاشناسان پزشکان قانونی در صدور احکام موثر است بنابراین تحلیل و بررسی ابهامات و چالش‌های موجود و تدوین دستورالعمل در صدور احکام در راستای احقاق حقوق مردم و رعایت عدالت بسیار مورد اهمیت است.

قربانی برگزاری همایش در استان قم را خوب ارزیابی کرد و گفت: حضور فقها و علمای دین در استان قم و آگاهی ایشان از مشکلات و چالش‌های موجود می‌تواند در رفع ابهامات پزشکان در مسائل فقهی و حقوقی بسیار موثر باشد.

 Facebook  Twitter  Friend Feed  Delicious  Google Reader ارسال به شبکه‌های اجتماعی
تاریخ انتشار: ٠٤:٥٩ -1396/08/03 کد مطلب :٢٩٩٩٥
  نسخه چاپي

خروج

راهنمای نویسندگان

تاریخ های مهم

گزارش تصویری روز نخست ششمین همایش سراسری طب و قضا

اخبار همایش
نشانی: تهران، ضلع جنوبی پارک شهر، خیابان بهشت، کدپستی: 1114795113
تلفن: 4-55609071، دورنگار: 55608003، تلفن گویا: 55606061
پیام کوتاه: 20001372 ایمیل: info@lmo.ir‬