FA | EN | AR
يکشنبه ٠١ بهمن ١٣٩٦
جمع بازديدكنندگان امروز: 134
جمع بازديدها تاكنون: 234428


همایش طب و قضا به وحدت رویه میان دستگاه ها کمک می کند

دبیر اجرایی ششمین همایش سراسر طب و قضا گفت:موضوع و مباحث این همایش از ماه ها قبل در کمیته ها و کارگروه های استانی و در 4 محور مطرح شده است.

به گزارش اداره کل رابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان پزشکی قانونی کشور دکتر مهدی فروزش در حاشیه دومین روز ششمین همایش سراسری طب و قضا که در مرکز فقهی ائمه اطهار قم در حال برگزاری است، اظهار داشت: همایش های طب و قضا به صورت هر دوسال یکبار برگزار می شود که پیش از برگزاری این همایش کمیته ها و کارگروه هایی در تمامی استان ها تشکیل می شود.

دبیر اجرایی ششمین همایش سراسری طب و قضا افزود: این همایش با حضور پزشکان قانونی، پژوهشگران و مسئولان قضایی استان ها به انجام می رسد تا این دستگاه ها بتوانند به یک وحدت رویه برسند.

وی گفت: شش ماه پیش از آغاز همایش کمیته های تمام استان ها تشکیل جلسه دادند و با توجه به تقسسیم بندی های از پیش صورت گرفته هر منطقه بر روی یک موضوع کنکاش و تحقیق کرده است.

فروزش ادامه داد: کمال و عقل، خودزنی ساختگی، حرج و سقط درمانی و سرایت در صدمات  چهار محور اصلی این همایش است که با تمامی حاضران با تحقیقات قبلی در این جلسه حضور پیدا کرده اند.

وی درباره مراجعات سقط که حاصل روابط نامشروع است، بیان کرد: این موضوع یک مسئله غیر پزشکی است و پزشکی قانونی نمی تواند در این موضوع وارد عمل شود.

فروزش توضیح داد: پزشکی قانونی تنها می تواند موارد خاص که موجب هرج مادر و یا جنین شود را مجوز سقط درمانی صادر کند.

دبیر اجرایی همایش تصریح کرد: در این باره فقهای دینی نظرات مختلفی را داده اند اما به نظر می رسد امروزه برای رفع این مورد پزشکی قانونی نیازمند یک تبصره و قانون است.

 Facebook  Twitter  Friend Feed  Delicious  Google Reader ارسال به شبکه‌های اجتماعی
تاریخ انتشار: ٠٠:٢٢ -1396/08/03 کد مطلب :٢٩٩٧٨
  نسخه چاپي

خروج

راهنمای نویسندگان

تاریخ های مهم

گزارش تصویری روز نخست ششمین همایش سراسری طب و قضا

اخبار همایش
نشانی: تهران، ضلع جنوبی پارک شهر، خیابان بهشت، کدپستی: 1114795113
تلفن: 4-55609071، دورنگار: 55608003، تلفن گویا: 55606061
پیام کوتاه: 20001372 ایمیل: info@lmo.ir‬