FA | EN | AR
يکشنبه ٠١ بهمن ١٣٩٦
جمع بازديدكنندگان امروز: 137
جمع بازديدها تاكنون: 234431


لزوم ایجاد هماهنگی و درک مشترک میان پزشکی قانونی و مراجع قضایی

رییس مرکز تحقیقات پزشکی قانونی گفت: به دلیل برداشت‌های مختلف از نظرات پزشکی قانونی در راستای ایجاد همکاری و هماهنگی و رسیدن به یک فهم و درک مشترک میان پزشکی قانونی و قضات برگزاری سلسله نشست‌های سراسری طب و قضا ضرورت دارد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل سازمان پزشکی قانونی کشور دکتر محمود خدادوست در حاشیه ششمین همایش سراسری طب و قضا در قم، با اشاره به وظایف پزشکی قانونی، اظهار کرد: پزشکی قانونی باید مسائل پزشکی مرتبط با دستگاه قضایی را مورد بررسی قرار دهد تا در مسائل پزشکی با بهره‌گیری از مباحث روز دنیا و مبانی‌ فقهی و حقوقی با مراجع قضایی به همکاری رسیده و نظرات قانونی خود را به آن‌ها ارائه کند.

وی با بیان اینکه نظر کارشناسی پزشکی قانونی مبدا آرا در مراجع قضایی است، عنوان کرد: به دلیل برداشت‌های مختلف از نظرات پزشکی قانونی در راستای ایجاد همکاری و هماهنگی و رسیدن به یک فهم و درک مشترک میان پزشکی قانونی و قضات برگزاری سلسله نشست‌های سراسری طب و قضا ضرورت دارد.

وی در پایان عنوان کرد: این هماهنگی و درک مشترک میان پزشکی قانونی و مراجع قضایی موجب صدور رای صحیح در امور قضایی می‌شود که می‌توان از جمله بزرگ‌ترین و مهم‌ترین دستاوردهای این همایش نیز از آن یاد کرد.

 Facebook  Twitter  Friend Feed  Delicious  Google Reader ارسال به شبکه‌های اجتماعی
تاریخ انتشار: ٢٢:٣٦ -1396/08/02 کد مطلب :٢٩٩٦٧
  نسخه چاپي

خروج

راهنمای نویسندگان

تاریخ های مهم

گزارش تصویری روز نخست ششمین همایش سراسری طب و قضا

اخبار همایش
نشانی: تهران، ضلع جنوبی پارک شهر، خیابان بهشت، کدپستی: 1114795113
تلفن: 4-55609071، دورنگار: 55608003، تلفن گویا: 55606061
پیام کوتاه: 20001372 ایمیل: info@lmo.ir‬