FA | EN | AR
يکشنبه ٠١ بهمن ١٣٩٦
جمع بازديدكنندگان امروز: 96
جمع بازديدها تاكنون: 234390


چهارمين جلسه كميته علمي استان قزوين برگزار شد

 

 

به گزارش روابط عمومي اداره كل پزشكي قانوني استان قزوين، دكتر وليزاده چكيده اي از مطالب عنوان شده در جلسات گذشته را ارائه كرد و افزود: در این جلسه در خصوص ولوج روح و تعيين اعضاء كارگروه پيشنهادي و همچنين جمع بندي مباحث و مطالب عنوان شده در جلسات گذشته بحث و بررسی خواهیم کرد.

اين جلسه كه با حضور چند تن از قضات محترم دادسرا، پزشكان متخصص زنان و زايمان و فوق تخصص نوزادان و تعدادي از متخصصان پزشكي قانوني و همچنين اعضاء هيات علمي دانشكده حقوق برگزار شد، پیرامون تعيين اعضاء كارگروه تشخیص حرج و محل استقرار آن بحث و تبادل نظر شد و همچنين در خصوص ولوج روح نيز مطالبي ارائه شد. پس از طرح پیشنهادات و بحث و بررسی و اخذ نظرات حاضرین پیشنهاد گردید که صرفا مواردی به كارگروه معروفي شوند كه خارج از ليست بيماريهای تعيين شده هستند و در واقع به علت مینور بودن ناهنجاریها؛ وضعیت اقتصادی اجتماعی مادر می تواند در تشخيص حرج براي آنها تاثیر گذار باشد. پیشنهاد شد که حتما يك مددكار اجتماعي و یک روانپزشك يا روانشناس جزء اعضاء باشند و اظهارات مادر در جلسه استماع گردد. همچنین محل استقرار كارگروه در پزشكي قانوني باشد.

   لازم به ذکر است ششمین همایش سراسری طب و قضا در آبانماه 96 در شهر قم برگزار خواهد شد. به منظور پربارتر شدن همایش و بررسی دقیق تر محورهای همایش، کمیته های علمی تخصصی در هر استان با انتخاب یکی از محورهای همایش تشکیل گردیده است که موضوع مورد بحث در کمیته علمی استان قزوین "چالشهای تشخیص حرج در سقط درمانی" می باشد.

 Facebook  Twitter  Friend Feed  Delicious  Google Reader ارسال به شبکه‌های اجتماعی
تاریخ انتشار: ٢٠:٣٣ -1396/06/19 کد مطلب :٢٩٦٠٢
  نسخه چاپي

خروج

راهنمای نویسندگان

تاریخ های مهم

گزارش تصویری روز نخست ششمین همایش سراسری طب و قضا

اخبار همایش
نشانی: تهران، ضلع جنوبی پارک شهر، خیابان بهشت، کدپستی: 1114795113
تلفن: 4-55609071، دورنگار: 55608003، تلفن گویا: 55606061
پیام کوتاه: 20001372 ایمیل: info@lmo.ir‬